How to book?

Information for drivers

Vila Kumani

Category: Apartments; Private rooms;

from EUR

11

eur.

Location: r.Lagadin

Distance from center: 8 км

View from: 62232 visitors

Apartments

from

33

eur.

night

Private rooms

from

11

eur.

night

Accommodation information

Преубавата ВИЛА КУМАНИ (Категоризација - 4 звезди) со своите 17 соби, студија, апартмани ВИП апартмани и ГРАНД апартмани, се наоѓа во познатиот туристички комплекс Лагадин.
До Вилата КУМАНИ директно ве води автопат крај самото езеро, од Охрид, кој е одалечен само 9 км. Вилата КУМАНИ е лоцирана во најубавиот дел од Лагадин и се наоѓа на самото езеро или поточно на 5 метри од Охридскот езеро. Со поглед од собите и големата тераса кон езерото што плени со својата убавина и спокој, од вилата Кумани директно се излегува на преубавите плажи, ресторани, блиската надалеку позната плажа Корали...и останатите придружни туристички и угостителски објекти на населбата Лагадин.

Вилата КУМАНИ е нов објект (2010 г.), со преубав поглед. Чистиот воздух, мир и спокој што го нуди Охридското езеро и пред се комодитетот и услугата крај самото езеро - е идеално место за одмор, релаксација и полнење на позитивна енергија!

Вилата КУМАНИ располага со комфорни-раскошно опремени и нови, со сите современи стандарди -17 соби, студија, апартмани, ВИП и ГРАНД апартмани или вкупно со 69 лежаја.

Сите соби-студија-апартмани и ВИП и ГРАНД апартмани покрај терасите со поглед на езерото луксузно се опремени со: Плазма и ЛЦД телевизори, кабловска ТВ, интернет, клима уред, фрижидери, кујни и мини кујни комплетно уредени со неопходен прибор, сопствени тоалети.... Апартманите и Вип и Гранд апартманите имаат и дневни соби, спални соби , трпезарии...

Покрај лобито-сала за состаноци, рецепција и персонал што Ви е на услуга, Вилата Кумани располага и со раскошна летна кујна.

Комодитетот и безгрижноста Ви го овозможува и сопствениот паркинг, во самиот објект и крај Охридското езеро.

Distance from

Center: 8км

Lake: 0.01км

Bus Station: 0.9км

Location on map

Photos

Book Accommodation Online

*Arrival

*Departing

*Adults:

*Childres:

Accommodation type

Capacity

Beds

Price

n.Rooms

Book

Room

Three bed

2+1

11 eur

Price per person/night

Info: HOTEL SOBI-na prizemje, LCD TV so kabelska, frizider, WC, prostorna letna kujna i terasa

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Room

Three bed

2+1

11 eur

Price per person/night

Info: HOTEL SOBI- na sprat, LCD TV so kabelska, frizider, WC, terasa

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

One bedroom

(2)

33 eur

Prices for apartment/night

Info: APARTMANI- na sprat, LCD TV so kabelska, klima, frizider, WC, terasa so pogled na ezero

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

Two bedrooms

(2)+(2)

71 eur

Prices for apartment/night

Info: VIP APARTMANI 1 - na sprat, LCD TV so kabelska, dnevna, kujna, klima, WC, terasa so pogled na ezero.

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

Two bedrooms

(2)+(2)

60 eur

Prices for apartment/night

Info: VIP APARTMANI 2 - na sprat, LCD TV so kabelska, dnevna, kujna, WC, terasa

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

One bedroom

(2+2)

50 eur

Prices for apartment/night

Info: APARTMAN STUDIO 1 - na prizemje, TV so kabelska, kujna, WC, terasa so pogled na ezero.

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

Two bedrooms

(2+1)+(2)

60 eur

Prices for apartment/night

Info: APARTMAN STUDIO 2 - na sprat, LCD TV so kabelska, dnevna so mini kujna, WC, terasa

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

Two bedrooms

(2+2)+(2)

60 eur

Prices for apartment/night

Info: GRAND APARTMAN 1 - na prizemje, LCD TV so kabelska, dnevna, kujna, WC, terasa so pogled na ezero

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No

Apartment

More info

Apartment

Three bedrooms

(2)+(1+1)+(1+1+1)

77 eur

Prices for apartment/night

Info: GRAND APARTMAN 1 - na sprat, LCD TV so kabelska, dnevna, klima, kujna, WC, terasa

Extra Bed: Not Available

Free for children under 6 years: No